Streszczenie ani z zielonego wzgórza

Pobierz

Dziewczynka nie może zapomnieć o tym, że kolega nazwał ją kiedyś Marchewką.Test z lektury "Ania z Zielonego Wzgórza".. Po pewnym czasie trafiła do sierocińca w Happentown.Ania Shirley - główna bohaterka powieści, poznajemy ją gdy w wieku jedenastu lat przybywa na Zielone Wzgórze i mimo pomyłki zostaje adoptowana przez Marylę i Mateusza Cuthbertów.. Urodziła się w rodzinie nauczycielskiej.. Gdy miała 3 miesiące zmarli jej rodzice i została sierotą.. Ania (Megan Follows) jest sierotą przygarniętą przez Mateusza (Richard Farnsworth) i Marylę Cuthbert (Colleen Dewhurst), którzy mylnie spodziewają się, iż jest ona chłopcem potrzebnym do pracy na farmieZobacz 13 odpowiedzi na zadanie: 'Ania z Zielonego Wzgórza' bohaterowie?. Znajdziesz tutaj niezbędne informacje o autorce, genezę utworu, charakterystykę postaci, dokładny opis czasu i miejsca akcji, szczegółowy plan wydarzeń, analizę problematyki dzieła oraz omówienie głównych wątków i motywów literackich pojawiających się w utworze.Ania wstała rano z przedświadzczeniem, że to jej ostatni dzień na Zielonym Wzgórzu.. 9475 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Wszystkim uczniom było wiadomo, że .Film oparty na klasycznej powieści L.M.. Miłego rozwiązywania!. Ich uczucie dopiero się budzi, nie jest jeszcze siebie świadome i na razie podszyte jest docinkami i udawaną obojętnością ze strony Ani..

"Ania z Zielonego Wzgórza" streszczenie.

Pewnego dnia zdecydowali jednak, że potrzebna jest im jakaś pomoc.. Ogólna wiedza literacka .Matthew i Marilla Cuthbert decydują się zaadoptować chłopca, by pomagał w pracy przy farmie zwanej Zielonym Wzgórzem.. *zaciera rece* No cóż z chęcią wrócę do tej lektury… Miałam ją bodajże w 5 klasie ?. Rozwiąż test i sprawdź jak dobrze znasz fabułę książki.. Ania z Zielonego Wzgórza.. Jej główne cechy to szczerość, prostolinijność, lojalność i wierność.Ania z Zielonego Wzgórza - test.. Przez jakiś czas siedziały w sadzie, zajadając się słodkimi malinówkami.Świt nad Zielonym Wzgórzem Rano po przebudzeniu Anię zachwycił widok kwitnącej wiśni za oknem oraz pięknego krajobrazu.. Maryla Cuthbert- siostra Mateusza, opiekunka Ani Shirley Bohaterzy drugoplanowi: 4.. Bohater główny: 1.. Z zadumy wyciągnęła ją Maryla wołająca na śniadanie.Świt nad Zielonym Wzgórzem Rano po przebudzeniu Anię zachwycił widok kwitnącej wiśni za oknem oraz pięknego krajobrazu.. Akcja rozgrywa się w 1908 roku na kanadyjskiej wyspie Prince Edward.. test z lekturyGłówną bohaterką "Ani z Zielonego Wzgórza" jest Ania Shirley.. Ania z Zielonego Wzgórza.. Jednakże gdy mężczyzna przyjeżdża po podopiecznego na stację, nie zastaje tam nikogo, z wyjątkiem rudowłosej dziewczynki Anne Shirley.. Po przyjeździe Mateusza Maryla bardzo zdziwiła się, że oczekiwanym dzieckiem nie był chłopiec, którego spodziewało się stare rodzeństwo, ale drobna dziewczynka..

Fajny Quiz ️"Ania z Zielonego Wzgórza" streszczenie.

Był surowym i nudnym nauczycielem.. Test: Czas akcji powieści o Ani Shirley możemy datować na: a) nie można określić czasu akcji b) I poł. XX wieku c) II poł. XIX wiekuAnia z Zielonego Wzgórza przedstawia historię dziewczynki, która nie posiadała własnego miejsca w świecie.. Bywała u wielu rodzin zastępczych, aż pewnego dnia przez pomyłkę trafiła do domu Maryly i Mateusza.. Najwięcej czasu poświęcał najstarszym dzieciom, które przygotowywały się do Queen's Academy.. Został nauczycielem w szkole w Avonlea, ponieważ jego wuj zasiadał w radzie szkolnej.. Niestety z czasem Mateusza (mającego już 60 lat), zaczęły opuszczać siły.Teddy Phillips - nauczyciel w szkole w Avonlea.. Na Zielonym Wzgórzu żyło starsze rodzeństwo: Maryla i Mateusz.. Najpierw wzięła ją do siebie pani Thomas, a potem mieszkała u Hammon'ów.. Żadne z nich nie miało dzieci i przez wiele lat starali się sami prowadzić gospodarstwo.. Diana Barry- najlepsza przyjaciółka Ani 5. .. Gilbert Blythe- zakochany w Ani .Ania z Zielonego Wzgórza | Inne lektury • streszczenie • opracowanie • bohaterowie • test.. Ania Shirley- przygarnięta omyłkowo dziewczynka z sierocińca Bohaterzy pierwszoplanowi: 2.. Posted on 18 stycznia 2014 by admin Pewnego ciepłego czerwcowego popołudnia na Zielone Wzgórze zamieszkiwane przez Marylę i Mateusza Cuthbertów przyjechała mała sierota, która nazywała się Ania Shirley.Ania z Zielonego Wzgórza - streszczenie przywiązać się do okolicy więc postanowiła zostać w domu..

... Spróbuj odświeżyć swoją wiedzę czytając streszczenie.

Podzieliła się swymi spostrzeżeniami z Marylą, jednak kobieta kazała jej ubrać się i zejść na śniadanie.. Niestety z czasem Mateusza (mającego już 60 lat), zaczęły opuszczać siły.Ania z Zielonego Wzgórza - Motyw miłości Wątek ten jest tu w zalążku jeśli chodzi o Anię i Gilberta.. Pewnego dnia zdecydowali jednak, że potrzebna jest im jakaś pomoc.. Na Zielonym Wzgórzu, w małym miasteczku Avonlea, mieszkało pewne rodzeństwo.. 29 lutego 2020 0 Przez admin .. Udostępnij.. Maryla i Mateusz Cuthbert od lat żyli tylko we dwójkę i sami prowadzili gospodarstwo.. Był pierwszym nauczycielem Ani Shirley, kiedy ta przybyła na Zielone Wzgórze.. Maryla zganiła ją za gadulstwo, więc jedli w milczeniu.Przed przybyciem na Zielone Wzgórze Ania Shirley nie miała łatwego życia.. Na Zielonym Wzgórzu, w małym miasteczku Avonlea, mieszkało pewne rodzeństwo.. Jej rodzice zmarli na febrę, gdy Ania miała zaledwie trzy miesiące.. Mimo tej pomyłki została tam przejęta i zaczęła żyć.Ania z Zielonego Wzgórza to powieść kanadyjskiej pisarki Lucy Maud Montgomery.. Rozpocznij test.. Sprawdź, co zapamiętałeś z książki Lucy Maud Montgomery "Ania z Zielonego Wzgórza".. Ania jest ruda i piegowata, jednak z czasem z "Marchewki" zmienia się w piękną dziewczynę.. Maryla zganiła ją za gadulstwo, więc jedli w milczeniu.Ania z Zielonego Wzgórza - streszczenie utworu Lucy Maud Montgomery..

Test z Ani z Zielonego wzgórza składa się z 18 pytań o różnym poziomie trudności.

Dorota 5 lat temu.. Skomentuj.. Podobne działy.. Z okna swej facjatki podziwiała piękny krajobraz otaczający ten dworek i żałowała, że już więcej go nie zobaczy.. Wówczas zaopiekowała się nią biedna rodzina państwa Thomas.Ania z Zielonego Wzgórza (ang. Anne of Green Gables) - seria powieści młodzieżowych autorstwa kanadyjskiej pisarki Lucy Maud Montgomery opowiadająca o losach Ani Shirley, osieroconej dziewczynki wychowanej w Avonlea przez rodzeństwo Marylę i Mateusza Cuthbertów.Ania z Zielonego Wzgórza - Lucy Maud Montgomery - streszczenieOdcinek poświęcony jest przygodom 11-letniej dziewczynki - Ani Shirley, która trafia do Avonlea.Pewnego ciepłego czerwcowego popołudnia na Zielone Wzgórze zamieszkiwane przez Marylę i Mateusza Cuthbertów przyjechała mała sierota, która nazywała się Ania Shirley.. Wymyśla pierwsze imiona dla roślin, pojawia się Królowa Śniegu i Jutrzenka.. Najlepszym rozwiązaniem wydawało się być adoptowanie jakiejś sieroty.Pewnego dnia Maryla poinformowała ją, że wybiera się na zebranie związku do Carmody i Ania może zaprosić Dianę na herbatkę.. W kilka minut po wyjeździe Maryli na Zielonym Wzgórzu zjawiła się Diana, którą Ania powitała, ubrana w odświętną sukienkę.. "Ania z Zielonego Wzgórza" Test: "Ania z Zielonego Wzgórza" 24 pytań Język polski Mar_celka2.. Mateusz Cuthbert- opiekun Ani Shirley 3.. Podzieliła się swymi spostrzeżeniami z Marylą, jednak kobieta kazała jej ubrać się i zejść na śniadanie.. Maryla i Mateusz Cuthbert od lat żyli tylko we dwójkę i sami prowadzili gospodarstwo..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt