Przyjrzyj się zamieszczonej ilustracji następnie wyjaśnij w jaki sposób rewolucjoniści

Pobierz

.Przyjrzyj się ilustracji.. 0-4 p. a) Napisz, w jakich miejscach Słowianie budowali swoje grody.. D. Określ, z jakiego punktu będzie prowadzona narracja (narrator .Wyjaśnij, w jaki sposób badania archeologów wspomagają prace historyków.. 1 2 Wykonaj ćwiczenie docwiczenia.pl Kod: S8RT7D.Przyjrzyj się zamieszczonym ilustracją:parowiec,kolej,latarnie elektryczne.Napisz w jaki sposób ułatwiły one życie ludzi w XIX wieku.. Następnie wykonaj polecenia.. Wyjaśnij, w jaki sposób posługiwano się rydwanami w czasie walki.. b)napisz , jak nazywa się rodzaj obiwia ,które nosi ukazana postać AnswerPrzyjrzyj się ilustracji z 1916 r. i wykonaj.. Następnie wykonaj polecenia.. Przyjrzyj się mapie dotyczącej końca XIX w.. W formie równoważników zdań napisz plan wydarzeń przedstawiający historię umierającego bohatera (np. 1. a) Zaznacz na osi czasu daty podanych wydarzeń.2 Przyjrzyj się zamieszczonej osi czasu.. A. Nazwij zjawisko gospodarcze w Europie XVIII i XIX w., z którym związana jest ilustracja.. Odszukaj na ilustracji władcę.. Przyjrzyj się zamieszczonej ilustracji następnie wyjaśnij w jaki sposób rewolucjoniści walczyli z kościołem katolickimW 1793 roku rządy we Francji przejęło siłą radykalne stronnictwo jakobinów.. Ruch ten odsłonił flanki armii francuskiej i pozwolił wojskom Prus .Przyjrzyj się zamieszczonej osi czasu..

Przyjrzyj się zamieszczonej ilustracji.

0-4 p. a) Napisz, w jakich miejscach Słowianie budowali swoje grody.. To pytanie ma już najlepszą odpowiedź, jeśli znasz lepszą możesz ją dodać.Następnie wykonaj polecenia.. c) Określ, jaki kształt mogły mieć słowiańskie grody.. Następnie wykonaj polecenia.. I.II pokój w Toruniu podpisano w 1411 roku.. 4/str.47, 4 klasa, wczoraj i dziś.. 2 Zadanie.. Praca z osią czasu a) Wstaw we właściwe miejsca na osi czasu litery odpowiadające poszczególnym wydarzeniom.Przyjrzyj się ilustracji.. [Ilustracja Andriollego do Księgi X] Polecenia: 1. b) Wyjaśnij, co decydowało o przewadze przedstawionych żołnierzy nad przeciwnikiem podczas bitwy.Przyjrzyj się ilustracji, a następnie wykonaj polecenia.. C. Pomyśl , które elementy dodasz do swojego opowiadania ( wydarzenia, opis miejsc, dialog itp.).. Przyjrzyj się obrazom i wpisz.. (zamek w Malborku) Następnie wykonaj polecenia.. Skorzystaj ze słownika poprawnej polszczyzny i wyjaśnij, w jaki sposób są akcentowa ­ .. • Zapisz nazwę swojej miejscowości i dowiedz się, w jaki sposób mogła powstać.. a) Zaznacz na osi czasu daty podanych wydarzeń.. - Na ilustracji została przedstawiona falanga macedońska.. 5 Wyszukaj w dowolnych źródłach informacje o przewrocie termidoriańskim..

Przyjrzyj się zamieszczonej karykaturze...A.

2011-12-07 20:33:43; Wyjaśnij w jakich okolicznościach doszło do zawiazania konfederacji barskiej 2012-09-23 19:18:12Opisz wygląd rydwanu.. a) Dopasuj do każdej cyfry rzymskiej nazwę substancji z ramki poniżej lód, szkło, plastik, dwutlenek węgla, woda b) Dopasuj do każdej z cyfr rzymskich w punkcie a) oznaczających określona substancję literę z opisem właściwości z ramki poniżejZaloguj się Zarejestruj się Opublikowany in category Historia , 30.10.2020 >> Przyjrzyj się zamieszczonej ilustracji następnie wykonaj polecenia 6 str 34Przyjrzyj się zamieszczonej ilustracji.. Komu opowiada swoją historię Jacek Soplica?. Zwróć uwagę, że hasła mogą być ukryte zarówno w poziomych, jak i pionowych rzędach.. a)odpowiedz .czym zaumowała się przedstawiona postać w starożytnaj grecji .. Następnie wyjaśnij, w jaki sposób rewolucjoniści walczyli z Kościołem katolickim.. Historia klasa 5 zadanie 4 strona 42 ćwiczenia.. Następnie wykonaj polecenia.. By zaciekawić potencjalnego czytelnika.. Przyjrzyj się ilustracjom.. Wyjaśnij, w jaki sposób wynik I wojny światowej wpłynął na kwestię odzyskania przez .. w jaki sposób polskie społeczeństwo wspomagało armię podczas wojny polsko-bol-Następnie- Zadanie 3: Wczoraj i dziś 5 - strona 32. a) Napisz, jaka formacja wojskowa została ukazana na ilustracji ..

P F 4 Przyjrzyj się zamieszczonej ilustracji.

Wymień co najmniej dwie z nich i wyjaśnij, w jaki sposób wpłynęły na rozwój ludzkości.. / 2 pkt) 17 Zaznacz i podpisz na mapie konturowej literami A-D krainy geograficzne, których nazwy wymienionoMatura GEOGRAFIA poziom rozszerzony dla liceum okazał się dla wielu maturzystów testem nie do przejścia.. Człowiek był słaby,.Przyjrzyj się zamieszczonej ilustracji .. Uzupełnij tabelę.. Następnie wykonaj.. - MidBrainart.. Wypisz odnalezione wyrazy.. następnie wykonaj polecenia.. Pomóżcie ;*.. • zjazd gnieźnieńskiPrzyjrzyj się fotografii, a następnie wypisz po jednym wyrazie spełniającym podane .. 2 Przyjrzyj się zamieszczonej osi czasu.. Wytłumacz, co symbolizuje mapa Rzeczpospolitej w rękach postaci.. Następnie podkreśl nazwy źródeł materialnych.Przyjrzyj się zamieszczonej fotografii.. Następnie wyjaśnij, w jaki sposób rewolucjoniściPrzyjrzyj się ilustracjom a następnie uzupełnij tekst w przypowieściach.. W celu ratowania wycofującej się armii, cesarz Napoleon III sformował pospiesznie nową armię i ruszył z nią w kierunku Metzu.. 5 pkt za rozwiązanie + 3 pkt za najlepsze rozwiązanie - 8.4.2015 (17:52) - przydatność: 67% - głosów: 3Następnie zapisz hasło w odpowiedniej formie w poniższym zdaniu.. Wyjaśnij, w jaki sposób porównywanie tego samego tekstu utrwalonego za pomocą trzech rodzajów pisma mogło być pomocne w rozszyfrowaniu hieroglifów..

Następnie dokończ... b) Wyjaśnij, w jaki sposób powstawał wał.

b) Wyjaśnij, w jaki sposób powstawał wał.. Przyjrzyj się plakatowi o tytule Towarzysz.. Przyjrzyj się karykaturze.. 7 4 Wykreśl z diagramu sześć nazw źródeł historycznych.. W jaki sposób został na niej wyróżniony?. Prometeusz stworzył człowieka, ulepił go z gliny pomieszanej z łzami, tknął w niego duszę, którą zaczerpnął z boskiego ognia, którego iskry wziął z rydwanu Heliosa.. Ten taki w czerwonym to Jan Zamoyski, a ten drugi, który siedzi to Król Stefan Batory.. Powiedz, jaki wynalazek Sumerów został wykorzystany w budowie tego wozu.. Teksty te nie są jednolite pod względem stylu, ponieważ były .Przyjrzyj się zamieszczonej fotografii.Następnie wykonaj polecenia a)wyjaśnij jaką rolę odgrywał w państwie Bolesława Chrobrego woj przedstawiony na fotografii.. Wyjaśnij, w jakim celu bohater powraca do swoich dziejów.. Autor obrazu: Jan Matejka.sel24 zapytał (a) 01.12.2011 o 15:53. Przyjrzyj się ilustracji.. W jaki sposób Stolnik traktował Jacka .Jakie były zasługi Prometeusza dla ludzkości?. Następnie wykonaj polecenia.Jak w to wejdzie cie wyświetli wam się ilustracja.. klasa 4 zadanie 9 strona 34 Proszę o szybką odpowiedź daje naj zdj w załącznikuPrzyjrzyj się uważnie rysunkowi, a następnie wytłumacz, w jaki sposób ułatwiano sobie zadanie wciągnięcia na górę gigantycznych głazów.. Uczeń zna teksty literackie i inne teksty kultury wskazane przez.. B. Wyodrębnij zdarzenia główne i zapisz je w punktach.. Następnie wykonaj polecenia.. Następnie Grześ w drodze do domu zgubił 10 kasztanów, a połowę.Ewangelia, sceny ilustrujące przypowieści i cuda Jezusa Chrystusa.. Józef Piłsudski i niepodległa Polska 1 IV.. Wskaż maszerujących wojowników, a następnie opisz wygląd jednego z nich.W czasie wojny francusko-pruskiej w 1870 roku, po klęsce pod Gravelotte, armia francuska została zmuszona do wycofania się w stronę Metzu.. Wyjaśnij, jakie jest obecnie przeznaczenie prezentowanej budowli.. Napisz, jaką funkcję pełniła ukazana twierdza od 1309 roku.. Przyjrzyj się ilustracjom i zrekonstruuj ukazaną na nich historię.. Question from @Majaa0709 - Szkoła podstawowa - Historia16 Wyjaśnij, w jaki sposób powstaje mierzeja.. Przyjrzyj się zamieszczonej ilustracji.. c) Określ, jaki kształt mogły mieć słowiańskie grody.. Następnie wykonaj polecenia.. 1.2 Zadanie.. Wyjaśnij, 6 co kryje się pod tą nazwą.Przyjrzyj się ilustracji, a następnie wykonaj polecenia.. Wyjaśnij, kim są postacie przedstawione na ilustracji..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt