Sprawozdanie z wycieczki jak napisać

Pobierz

W zeszłym tygodniu, a dokładnie ……………[data odbycia się wycieczki]…………… pojechaliśmy na ……………[ile trwała wycieczka, np. jednodniową/dwudniową/trzydniową]…………… wycieczkę klasową do ……………Sprawozdanie, czyli np. relacja z wycieczki, to kolejny tekst wymagany na certyfikacie na poziomie B1.. Odtwarza się przy tym wszystkie fakty, bez wyrażania własnych sądów, jest to sucha relacja.. Ryszard Drozd.. Sprawozdawca ma za zadanie przedstawić za jego pomocą sytuacje, które miały już miejsce.. Jest ono napisane przez uczniów naszej szkoły i zawiera opis wszystkich miejsc, które odwiedziliśmy.Warto przeczytać przy okazji organizacji wycieczki trasą Toruń-Malbork-Gdynia.Jak napisać sprawozdanie z wycieczki Podobne tematy.. Są to powszechne zasady, które możemy zastosować, gdy będziemy pisać sprawozdanie z filmu, z praktyk, sprawozdanie z lektury lub sprawozdanie z wycieczki do teatru.. Oto przykład: Dzień Matki w naszej klasie (sprawozdanie z przygotowań i przebiegu uroczystości klasowej) Najpierw na specjalnym zebraniu bardzo starannie zaplanowaliśmy spotkanie w klasie z naszymi mamami.Sprawozdanie pierwsze: Jedziemy na wycieczkę Wycieczka jest jednym z najsympatyczniejszych momentów w życiu każdej klasy.. Co to jest, elementy sprawozdania z przebiegu stażu, praktyk i wycieczki!. We wtorek, 11 września 2019 roku, klasa Vb była na wycieczce w Akwarium Gdyńskim, które znajduje się na skwerze Kościuszki w Gdyni..

Regulamin wycieczki.

Wycieczka do Berlina i Poczdamu - program wycieczki.. Sprawozdanie reportażowe - z wycieczki, ze zdarzeń życiowych, rozgrywki sportowej.. W sprawozdaniu z wycieczki, lub w sprawozdaniu z czegokolwiek musi być wstęp, rozwinięcie i zakończenie.. Sprawozdanie jest chronologicznym przedstawieniem przebiegu zdarzeń, których autor sprawozdania był świadkiem.. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od I piętra, gdzie obejrzeliśmy zbiornik mieszczący największąW sprawozdaniu powinno zawrzeć się następujące rzeczy: Charakter wydarzenia (np. piknik na działce), można też uwzględnić konkretną nazwę.. Adam Mickiewicz Akerman Auschwitz muzeum w Oświęcimiu plan wycieczki Szkoła Warszawa wycieczka wycieczka po piekle zabytki Warszawy.. Może mieć charakter ustny lub pisemny.A tak wyglgda przykladowe sprawozdanie.. Pojechało z nami kilku uczniów z klasy IIIb, IIb i Ia oraz czterech opiekunów.. Marta Gajewska.. .Sprawozdanie to powstało po wycieczce szkolnej zorganizowanej w Szkole Podstawowej w Zegrzu Pomorskim.. my uczniowie klasy 6c wraz z wychowawcq sybrališmy siç na wycieczkç autokarowq do Warszawy.. We wstępie powinny się znajdować informacje o tym, kto tam był, gdzie , z kim .. Inga napisała na przykład, że ona i koleżanka jechały samochodem i dodała informację, że podróż minęła im szybko.jak napisać sprawozdanie z wycieczki klasowej do krakowa lub warszawy O nas; Regulamin i Politka prywatności; Reklama; Kontakt; Zgłoś naruszenie zasad; Produkowane od 1997, Freshmind Sp..

Jak napisać sprawozdanie?

Słowa, które mogą być przydatne w napisaniu sprawozdania np.: wstęp: przedstawienie odbyło się, seans miał miejsce, to film należący do gatunku, film jest ekranizacją powieści, spektakl powstał na podstawie, film w reżyserii.. opis dzieła: Film przedstawia przygody…, Akcja toczy się…, Bohaterami są… .Przeczytaj sprawozdanie z wycieczki i odpowiedz na zamieszczone pytania.. Jeżeli opisywane wydarzenie to np. film w kinie, warto zawrzeć wówczas jego tytuł.Napisz sprawozdanie z wycieczki do Krakowa.. Przeczytaj tekst sprawozdania z wycieczki szlakiem wrocławskich krasnali.. Elbląg.. Możemy więc pisać sprawozdanie czy relację z urlopu, wakacji, wyjazdu, konferencji, koncertu i wielu, wielu innych wydarzeń, w których braliśmy udział.. Pamiętajcie, żeby w ten sposób dzielić swój tekst na logiczne części.. Poleć nas Udostępnij Tweet.. Umiejętność tworzenia sprawozdania przydaje się nie tylko w szkole, ale .Jak napisać sprawozdanie - co to jest, definicja, przykłady .. Zgodnie z planem dotarlišmy na miejsce o godzinie 1 1.00.Najpierw3.. Informacje przedstawiane są w porządku chronologicznym lub tematycznym.. W imprezie wzięli udział wszyscy uczniowie.Sprawozdanie z wycieczki do krakowskiego zamku na Wawelu; Sprawozdanie z wycieczki klasowej do obozu koncentracyjnego w Auschwitz..

Co to jest sprawozdanie - definicja.

Sprawozdanie z wycieczka do Warszawy Dnia 8 czerwca 2013r.. W telewizji pracują zawodowi sprawozdawcy - opowiadają widzom o meczu albo o skokach narciarskich.. To co ważne - sprawozdanie musi mieć trzyczęściową kompozycję, tj.Napisz sprawozdanie z ostatniej klasowej wycieczki.. W sprawozdaniach znajduje się dużo pojedynczych zdań.Można napisać sprawozdanie z wycieczki szkolnej, z zawodów, z dyskoteki szkolnej, z lektury, ze sztuki teatralnej, z dyskusji.. Sprawozdanie powinno, więc zawierać dokładne informacje o danym zdarzeniu, a także opinię autora .Dowiedz się czym jest sprawozdanie, jak je napisać, jaki zastosować układ tekstu, zapoznaj się ze wzorem i przykładem sprawozdania.. Zobacz też: Tylko u nas!. Nietrudno je napisać, gdy ma się plan w zeszycie do języka polskiego.. Jak napisać sprawozdanie?. Richard Gere opowiedział o swojej działalności >>> Wzór, jak napisać .Sprawozdanie z wycieczki zawodowo - poznawczej do Zakładu Przetwórstwa Mięsnego w Morgach.. Tytuł powinien jasno określać wydarzenie, którego dotyczy sprawozdanie np. "sprawozdanie z wycieczki do X organizowanej .Zakończmy własnymi refleksjami na temat przeżytych doświadczeń.. Nowe.. W rozwinięciu opisujesz w jakim celu się tam wybraliście, co tam robiliście i taki ogólny opis.W sprawozdaniu Ingi akapitów jest więcej, ale każdy opisuje jakiś inny aspekt wycieczki..

... Tutaj znalazłam sprawozdanie kogoś z wycieczki do Krakowa.

Możesz zobaczyć jak to trzeba poprawnie napisać: W dniach 25.03-30.03.2009 nasza klasa była na wycieczce w Krakowie.. Sprawozdanie z wycieczki do Warszawy.Sprawozdanie to gatunek, którego głównym wyznacznikiem jest oddanie wydarzeń.. także: Sprawozdanie (etap szkolny) Sprawozdanie.. Wiernie relacjonuje się w nim przebieg zdarzeń, informuje o spostrzeżeniach i obserwacjach.Sprawozdanie powinniśmy zacząć od tytułu, najlepiej krótkiego.. Sprawozdanie z wycieczki śladami księdza Błażeja Nowosada.JAK NAPISAĆ SPRAWOZDANIE Z FILMU LUB ZE SPEKTAKLU?. Jak turystyka, to tylko z kulturą .Sprawozdanie to nic innego jak relacja z jakiegoś zdarzenia, wycieczki, zawodów sportowych.. Zamek Książ .. Napisz sprawozdanie z dowolnego wydarzenia, np. wycieczki, koncertu, meczu itp.Jak napisać sprawozdanie - wskazówki, przykład sprawozdania Sprawozdanie to jedna z form pisemnych, których tworzenie ma na celu przedstawienie wydarzeń .. O godzinie 6.00 na boisku szkolnym byla zbiórka.. Podanie do dyrektora teatru z prośbą o wypożyczenie kostiumów; Wycieczka do Wrocławia spotkaniem z polską historią i tradycjąW sprawozdaniu potrzebne są słowa nazywające następstwo czasowe, np. na początku, następnie, potem, później, dalej, z kolei, na zakończenie, i oceniające (opisujące twoje uczucia i wrażenia), np. świetnie, ciekawie, atrakcyjnie, nudno, przeciętnie, usypiająco, stracony czas.Jak napisać sprawozdanie?. Sprawozdanie pomaga w nauce pisania recenzji, reportażu i protokołu.. Trzcianka.. .Wzór 1: Sprawozdanie z wycieczki szkolnej Sprawozdanie z wycieczki szkolnej - wzór.. W piątek, 10 października uczniowie naszej klasy Ib pod opieką wychowawczyni - Eweliny Kozdry i nauczycielki plastyki - pani Emilii Szewczyk udali się na planowaną od wielu miesięcy wycieczkę do Warszawy.. Sprawozdanie z lekcji, apelu, zebrania itp. - jest podobne do protokołu i przedstawia się w nim wydarzenia w takiej kolejności w jakiej następowały po sobie.. poleca83% Język polski .. Podawajcie różne ciekawe szczegóły.. Sprawozdanie może mieć różną tematykę - od wycieczki szkolnej po wyjście do teatru czy sprawozdanie ze zwykłej lekcji.. Na początku sprawozdania dobrze jest podać kilka informacji: kiedy, gdzie, z kim i na jak długo pojechaliście.. Nasza klasa wyjechała w maju w Pieniny, co wprawdzie nie wszystkim podobało się tak samo, ale sam wyjazd stanowił największą atrakcję.Sprawozdanie to chronologicznie uporządkowana relacja z wydarzeń..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt