10 zasad tworzenia dobrej prezentacji multimedialnej

Pobierz

Wstęp, rozwinięcie, zakończenie to podstawowy schemat.. Warto zatem zamieścić fotografie własnego autorstwa bądź wykonane przez profesjonalistę - specjalnie na rzecz pracy.. Bądź pierwszy na spotkaniu, które zamierzasz prowadzić.. Jednym z często popełnianych błędów podczas tworzenia prezentacji jest przeładowanie jej treścią.. Na slajdach nie pisz calych zdań, aLepiej zostawić dużo pustej przestrzeni niż przepełnienie prezentacji niepotrzebnymi szczegółami, na które nikt nie zwróci uwagi.. Najbardziej rozbudowane jest oczywiście rozwinięcie, które musisz dostosować do tego, co przedstawiasz.Przygotowanie prezentacji - Jeden, konkretny problem na jednej stronie - Nie więcej niż 6 linii na stronie- Nie używać fontów mniejszych niż 24 Zasady ogólne: Układ prezentacji Wprowadzenie Struktura prezentacji Architektura slajdu pojemność informacyjna kompozycja kolorystyka Podsumowanie 15 wtorek, 20 lipca 2010 Leszek ZakrzewskiReguły te (zasady) dotyczą: struktury prezentacji, pojemności informacyjnej kolejnych ekranów (slajdów), ich architektury (kompozycji) oraz kolorystyki oraz animacji.. Osiągniesz ten efekt przez minimalizm, dopasowanie wielkości i kształtu zdjęć, łączenie odpowiednich barw i jednolitość.. Przyciągający uwagę slajd tytułowyDlatego pierwszą zasadą jest wyrzucenie ze slajdów wszystkich dłuższych tekstów..

Nie używaj w prezentacji dużo rożnych kolorów.

zapytał (a) 16.01.2011 o 15:18.. 1: Prezentacja musi być spójna Czasami tak bardzo zależy ci na dopieszczeniu graficznym prezentacji, że zaczynasz przesadzać.. Chwytliwe i krótkie zdania Ściany tekstu na slajdach i długie, wielokrotnie złożone zdania to błąd wielu początkujących prelegentów.. Osobie oglądająca prezentację, traci zainteresowanie tematem, gdy na slajdzie jest zbyt wiele treści.. Jeśli obrazy będą pochodzić z pierwszych stron wyszukiwarki, twoje szanse na dobrą ocenę, diametralnie się pomniejszą.. Przede wszystkim - czy działa rzutnik.. Poinformuj odbiorców na początku aby skupili swoją uwagę na 3-5 kluczowych punktach.. Jeśli chcesz coś powiedzieć, powiedz to, zamiast wrzucać długi tekst na prezentację.. Stanowi on "okładkę" prezentacji, więc zadbaj o niego w szczególności.. Agenda Na początku umieść spis treści, które będzie zawierać prezentacja.Zanim zaczniesz tworzyć prezentację multimedialną musisz wiedzieć kilka rzeczy, musisz poznać kilka zasad, musisz nauczyć się planować, musisz zastosować nasze rady.. Nie wiem czemu, ale jest to jedno z najbardziej złośliwych i .Zasady dobrej prezentacji • Zapoznaj słuchaczy z twoimi zamierzeniami • Daj im szansęna rozłożenie uwagi • Skup sięna treści-technika ma cięwspomagać, a nie przeszkadzać • Staraj sięskupićna stwierdzeniach ogólnych • Przygotuj sobie krótkie dowcipy, unikaj zawiłych opowieści • Nigdy nie improwizujPunkty: -10. blocked..

• Nie umieszczaj w prezentacji masywnych bloków tekstu.

Ogranicz ilości tekstów slajdowych!. Zastanów się, z jakich etapów będzie się składać.. Konsekwentnie stosuj kolory i czcionki.. Zadbaj o sprzęt i logistykę.. Hasła, nie zdania!. Słuchacze bardzo szybko się znudzą, jeśli będą musieli dużo czytać.Oto kilka zasad, jak zrobić prezentację: • Dodaj pierwszy slajd z tytułem prezentacji oraz slajd z celami edukacyjnymi.. W prezentacji liniowej określone jest następstwo poszczególnych ekranów.1.. Poprawność merytoryczna Zawsze może się zdarzyć, że pojawi się ktoś na sali, kto będzie ekspertem w naszym temacie.Zatem - jakie są zasady tworzenia ciekawej i dobrej prezentacji biznesowej?. Postaraj się stosować wypunktowanie (lub wyliczenia) aby ująć .Zasady dobrej prezentacji: Stwórz schemat i zbuduj fabułę Zanim włączysz program PowerPoint, zacznij od zgromadzenia wszystkich potrzebnych danych i materiałów, które pomogą Ci stworzyć ramy prezentacji.. Kolorowe, migające literki, niebieski tekst na fiole towym tle, kiczowate ilustracje, teksty: "dziękuję za uwagę" albo "zapraszamy na 15 minut przerwy".. Slajd tytułowy Na pierwszym slajdzie umieść tytuł wystąpienia oraz imię i nazwisko mówcy.. Zasady tworzenia prezentacji multimedialnej Author: Ania Created Date: 1/10/2011 8:21:26 PM .Jan 12, 2022Elementy graficzne muszą być czytelne, a ich zadaniem jest wspomaganie tekstu..

Nie umieszczaj w prezentacji całych akapitów tekstu.

ZASADY DOBREJ PREZENTACJI MULTIMEDIALNEJ!. Każdy slajd jest inny i prezentacji brakuje motywu przewodniego.Aby prezentacja była łatwa w odbiorze odpowiednio dobierz kolorystykę prezentacji tak, aby jej wygląd nie zniechęcał do czytania; dobierz odpowiednie nasycenie pamiętając, żeby tekst, obraz i ogólny motyw projektu nie "raził" w oczy, czyli nie był zbyt jaskrawy i nieczytelny, a prosty i dobrany.. Należy unikać zdań złożonych.. Do tego skomplikowane wykresy z nieczytelnymi legendami… Skąd my to znamy?Jan 25, 2021Zasady dobrej prezentacji • Zapoznaj słuchaczy z twoimi zamierzeniami • Daj im szansę na rozłożenie uwagi • Skup się na treści - technika ma cię wspomagać, a nie przeszkadzać • Staraj się skupić na stwierdzeniach ogólnych • Przygotuj sobie krótkie dowcipy, unikaj zawiłych opowieści • Nigdy nie improwizujCechy dobrej prezentacji: 8 kroków, by stać się mistrzem publicznych wystąpień.. Wykorzystuj stopniowanie - tzn. wyświetlaj kolejne elementy slajdu potrzebne do prezentacji.Czym jest prezentacja multimedialna Jeśli masz wykonać pracę na temat swoich zainteresowań, ciekawej wycieczki czy wakacji, możesz ją zrealizować w różny sposób, np. napiszesz opowiadanie, przygotujesz plakat lub folder na kartonie z bloku rysunkowego, zaprezentujesz album ze zdjęciami, które opiszesz i ozdobisz rysunkami.Sprawdź, jak powinna wyglądać dobra prezentacja multimedialna..

Obrazy powinny być adekwatne ...Apr 5, 202210 zasad dobrej prezentacji multimedialnej!

Slajd końcowy!. Dodaj wizualizacje Naturalnie więc prezentacja zawiera grafiki, wykresy i diagramy, a w mniejszym stopniu tekst.. Zasada 4 Prezentacja to nie czas na czytanie slajdów, dlatego.. TYTUŁ PREZENTACJI CIEKAWY POCZĄTEK NAPISZ TO, CO NAJWAŻNIEJSZE Zasada 10 DOKONAJ WYBORU INFORMACJI Wzrok jest najważniejszym zmysłem!1.. Lepiej używać haseł, a .Zła prezentacja multimedialna może zepsuć cały odbiór tego, co mamy do powiedzenia.. Pamiętaj, że kolorystyka i tło mają wspomagać prezentację, a nie dominować.. Struktura prezentacji Ze względu na strukturę wyróżniamy prezentacje liniowe i rozgałęzione.. Sam schemat może powstać na kartce papieru, w Wordzie, albo w innym narzędziu, które lubisz.Zasada 2 Zasada 1 Pomyśl jak zainteresować odbiorcę i przygotuj.. Każda prezentacja jest o czymś, dlatego umieść na początku.. Zrób plan To, jakie slajdy powinieneś przygotować, zależy od tego, jaki plan prezentacji przyjmiesz.. Zwiększ czcionkęPrezentacja powinna być estetyczna.. Upewnij się, że w sali jest wszystko czego potrzebujesz.. Na ostatnim slajdzie umieść dane kontaktowe..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt