Opis postaci klasa 4 przykłady

Pobierz

2) Przeprowadź wywiad z kimś, kto w pewien sposób ci imponuje (może to być członek rodziny, przyjaciel itd.).. Przykład - opis sławnej osoby1) Sprawdź w dowolnym słowniku terminów literackich definicje następujących pojęć: "opis" i "charakterystyka postaci".. Słówka i zwroty przydatne przy opisie osoby znajdziecie - tutaj.. 2. wygląd zewnętrzny 3. sposób bycia i zachowanie 4, zainteresowania uzdolnienia 5. cechy charakteru 6. ocena postaci.. Zbierz wszystkie potrzebne informacje o postaci.. Mieszka niedaleko i często go odwiedzam.. Pisząc opis pamiętasz o jego elementach tj.: - tutuł, - wstęp, - rozwiniecie, - zakończenie.. Uporządkuj zgromadzone informacje.. Charakterystyka postaci jest formą, która może sprawiać pewne trudności.. Weryfikacja tekstu odbywa się na następujących poziomach:opis postaci Jedną z umiejętności, jakie nabywamy na lekcji polskiego, jest redagowanie opisu wyglądu postaci.. Cinkutszeftotalny 52 pkt.. Wynika to z faktu, że często trudno jest opisać kogoś tak, by opis był żywy i ciekawy.. slizgon .Opis - jak napisać?. Każdą cześć opisu piszesz od nowego akapitu.Drogi Użytkowniku, wyczerpałeś dzisiejszy limit dostępu do tego zadania dla użytkowników z niewykupionym abonamentem, ale zabawa wcale nie musi się kończyć!. Rozwinięcie (akapit) Wygląd zewnętrzny: a) wzrost b) kolor oczu c) włosy d) sylwetka Usposobienie: Jaki jest, np. wesoła, mądra, itd Cechy charakteru: Np. uczciwa, ponieważ ..

Lubi go cała klasa.

Wiele osób wpada w pułapkę suchego wyliczania przymiotników - to nie jest właściwa droga.Kryteria oceny opisu postaci literackiej i rzeczywistej [klasy IV - VI] Numer kryterium Kryteria Liczba punktów I Obecność podstawowych elementów: 1. przedstawienie postaci 2. opis wyglądu zewnętrznego 3. nazwanie cech 4. uzasadnienie podanych cech .g.. przykłady zachowań lub sytuacji obrazujących cechy postaci, Zakończenie: 5.. Dbaj o bogate słownictwo.. Materiał okołocyklowy .. Możemy opisać siebie, a także inną osobę - na przykład możemy opisać przyjaciela.Opisując osobę po angielsku będziemy brać pod uwagę wygląd zewnętrzny (external appearance), kształt twarzy (face shape), kolor oczu (eye color), cechy charakterystyczne (distinctive features .Jakim chłopcem był Pinokio ?-opis postaci .. Jest zawsze.Charakterystyka Ferdynanda Kiepskiego.. Chodzimy dojednej klasy i mieszkamy w tymsamym bloku.. Jak napisać dobry opis?. Uwaga!1.. Olivia16 102 pkt.. Dla nielimitowanego dostępu do zadań poproś rodzica/opiekuna, aby wykupił dla Ciebie abonament.Przykład: charakterystyka Balladyny (fragment): Balladyna jest postacią bardzo leniwą, nie przepada za pomaganiem w domowych obowiązkach..

Jak napisać opis postaci?

Myślę, że niejedna osoba powinna brać z niego przykład.opis zaczynamy od rzeczy bardziej ogólnych, a kończymy na detalach.. Szkoła podstawowa klasy 4-8 .Nazywam się Joanna Kowalska.. Dokonaj podsumowania ogólnego, ukazując ogólne wartości reprezentowane przez postać (co nam daje poznanie losów bohatera - może być dla nas przykładem, przestrogą).. OPIS POSTACI - Co dalej?. Jestem wysoka, .Jest miły i koleżeński, zawsze we wszystkim mi pomaga.. cirrus 182 pkt.. opis postaci można zacząć ambitnie np. od trafnego ciekawego cytatu :)Moglibyście napisać mi opis postaci fantastycznej najlepiej dla klasy 5 2011-05-13 17:40:49 Jak napisać opis postaci ?. Najlepsi w tym miesiącu pawlowiczf 308 pkt.. MayaUczySie123 66 pkt.. Chodzi wciąż uśmiechnięty i zaraża wszystkich dobrym nastrojem.. Średnia frekwencja klasy wynosi … opis charakteru/zachowania powinien zostać podparty przykładami.. Krótkie streszczenie: na samym początku znajdziesz kilka podstawowych informacji o opisie: co to właściwie jest, jakie ten gatunek ma cechy, po co potrzebna jest umiejętność opisywania, jakie ten gatunek pełni funkcje w tekście i jakie mamy rodzaje opisów.CELE: Dowiecie się co to jest opis, jakie muszą wystąpić w nim elementy.. Ma dwóch braci..

Przedstawienie postaci.Opis postaci.

Znamy się od podstawówki.. Ćwiczenie 1 - opis; Ćwiczenie 2 - opisOPIS POSTACI - PrzykładKasia jest moją najlepszą koleżanką itak jak ja, ma13 lat.. Szkoła podstawowa klasy 4-8.. Dodatkowe oznaczenie "Sprawdzona treść" wskazuje, że dany materiał edukacyjny został zweryfikowany przez Redakcję lub ekspertów współpracujących z serwisem.. Plansza edukacyjna.. Mój przyjaciel ma na imię Franek.. Ma on ciemne, krótkie włosy i niebieskie oczy.. To pytanie ma już najlepszą odpowiedź, jeśli znasz lepszą możesz ją dodaćKlasa 6 liczy sobie 23 uczniów 17 dziewcząt i 6 chłopców.. Komentarze (0) skomentuj Najnowsze Najstarsze Najlepiej ocenione REKLAMA.. Mam 18 lat.. Na jego twarzy widać kilka piegów.. Od zwykłego opisu różni się tym, że duży nacisk kładzie na cechy charakteru bohatera oraz ich uzasadnienie.. Postaraj .ogólny schemat charakterystki postaci: 1. przedstawienie postaci ( jak się nazywa, kim jest, skąd pochodzi itd.). Rozwinięcie charakterystyki postaci powinno zawierać opis nie tylko cech zewnętrznych, ale i szeroko rozumianych cech wewnętrznych.1.Przedstaw postać-imię,rodzine,wiek ,czy jest uczennicą np 5 klasy czy już pracuje,charakter 2.Wygląd postaci-kolor włosów i ich długość, kolor oczu ich kształt i wielkość, nos jego kształt i wielkość, sylwet np. tęga, chuda itp, ubranie i jakie zrobiła na nas wrażenieZgodnie z misją, Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby dostarczać rzetelne i sprawdzone treści edukacyjne..

Plan pogłębionego opisu postaci: 1.

Wskazówki: 1.. Wstęp (akapit) Przedstawienie postaci: a) Jakiej to powieści bohater b) Wiek c) W jakiej jest sytuacji rodzinnej.. Następnie sporządź krótką notatkę z rozmowy, zapisując w punktach uzyskane informacje.Opis Don Kichota.. Ferdynand Kiepski to jeden z głównych bohaterów serialu komediowego "Świat według Kiepskich" wyreżyserowanego przez Okiła Khamidova, a następnie Patricka Yokę i emitowanego przez telewizję Polsat.Opis wyglądu zewnętrznego, tak zwana charakterystyka zewnętrzna, powinien także uwzględniać cechy wyróżniające opisywaną postać, na przykład sposób poruszania się, mimikę czy styl ubierania się.. Opis postaci - próba charakterystyki 1.Przedstawienie 2.. Wiedza i ćwiczenia związane z opisem.. Materiał jest dostępny tylko dla nauczycieli, którzy mają uprawnienia do jego pobrania.. Zachowuje się egoistycznie, nie myśli ani o matce, ani o siostrze, ani o mężu.Opis osoby po angielsku: wstęp.. Mam brązowe oczy, ciemne, długie włosy.. Zwróć uwagę na różnicę między nimi.. Pobierz.. Opis osoby po angielsku to podstawa przy nauce języka angielskiego.. Pomoce Inne pomoce.. Jestem wysoką , szczupłą brunetką.. Patrycja_123 94 pkt.. Zainteresowanie, zdolność, itd Opisy muszą być bogate w cytaty, porównania .Opis przyjaciela.. MatyldA199 62 pkt.. Jest w moim wieku i chodzi ze mną do klasy.. Po przedstawieniu postaci musimy przejść do opisu jej wyglądu zewnętrznego 24.opis przyrody pojawiają się w nim elementy: opisu miejsca, jeśli opisujesz np. park, lub opisu przedmiotu, jeśli opisujesz np. drzewo zadbaj o wielość przymiotników i "barwność" opisu - przyroda jest kolorowa, musisz to uwzględnić w opisiePogłębiony opis postaci to dłuższa forma wypowiedzi, której celem jest prezentacja postaci, jej wyglądu oraz cech.. Średnia ocen końcowych w klasie w roku szkolnym 2014/2015 wynosi: 4,58.. Opis postaci ma budowę trójdzielną (wstęp, rozwinięcie i zakończenie), a każda z jego części ma określony cel.. Trudność tego zadania polega na tym, że trzeba się wykazać bogatym zasobem słownictwa i umiejętnością logicznej kompozycji tekstu, aby opis był ładny i przejrzysty.Opis może dotyczyć postaci fikcyjnej lub realnej.. Zna wiele dowcipów, z których śmieją się wszyscy, nawet jeśli słyszeli je już wiele razy..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt