Atrakcje turystyczne czech i słowacji klasa 6 prezentacja

Pobierz

Znajdują się tam liczne zamki i pałace, a w wielu miastach - także pięknie zachowane starówki.most karola - nazwa mostu w pradze, który łączy stare miasto z małąstraną, praga - największe miasto oraz stolica czech, adraspach - najpopularniejsze europejskie skalne miasto w północno-wschodnich czechach, hradczany - najstarsza dzielnica pragi położona na zachodnim brzegu wełtawy, czeski krumlow - drugie zaraz po pradze najczęściej odwiedzane …8 Dla gospodarki tego kraju duże znaczenie ma turystyka.. Ł Y 11 SGęstość zaludnienia to 134 os./km2.. Czechy SłowacjaDrogi uczniu.. Góry w północnej części Czech.. • C zechy są znane głównie ze względu na dziedzictwo kulturowe.. Praca samodzielna dla ucznia: 1.. Przeczytaj z podręcznika rozdział "Turystyczne atrakcje Czech i Słowacji" na str. 140 - 144.. Złota Uliczka w Pradze słynie z małych kolorowych domków, w których mieszkali alchemicy szukającyAtrakcje turystyczne Czech Praga Tańczący dom Hradczany Złota uliczka Most Karola Adrspach i Teplicke Skaly Słowacki Raj Dobszyńska Jaskinia Lodowa Kutna Hora - Kaplica Czaszek Karlowe Wary Sanktuarium pielgrzymkowe św. Jana Nepomucena (Zelená Hora) Český Krumlov Zamek Loket Telcz Ogród Kwiatowy w Kromieryżu Zamek Spiski Zamek Orawski BardejówTurystyczne atrakcje Czech i Słowacji Kilka informacji o Czechach mały kraj, nie ma dostępu do morza, prawie 30 lat temu tworzył ze Słowacją Czechosłowację, stolicą jest Praga ( mieszka w niej ok. 1,3mln osób ) Czesi mają podobną flagę do Polski Kilka informacji o Słowacji jeszcze mniejsza od Czech, też nie ma dostępu do morza, większą część kraju zajmują Karpaty .Temat: Turystyczne atrakcje Czech i Słowacji..

Atrakcje turystyczne Czech i Słowacji.

Dzisiaj wybierzemy się na wycieczkę do kraju Krecika i Janosika .. Atrakcyjne są miasta (Praga, Ołomuniec, Czeski Krumlow i in.). wg Ewa151.. Zapoznaj się też z informacjami o tych państwach ze stron 138 - 139.Streszczenie tematu (klasa 6)Znajdują się tutaj liczne zamki i pałace ( Troski, Turnow, Kost, Valdštejn, Hruba Skala) oraz atrakcje przyrodnicze ( Hruboskalsko czy Boreckie Skały ).. Zapoznam się z tekstem w podręczniku.. Podobnie jak Republika Czeska nie posiada bezpośredniego dostępu do żadnego morza, czyli jest krajem śródlądowym.Znaczny odsetek stanowią Morawianie zamieszkujący wschodnią część Czech.. Układ krwionośny transportuje krew Układ oddechowy zapewnia wymianę gazową Szkielet i mięśnie zapewniają ruch Jak organizm odbiera informacje z otoczenia ?. Materiały do zajęć: 1.. Przeczytaj temat z podręcznika str .Środowisko przyrodnicze oraz atrakcje turystyczne Czech i Słowacji.. Sąsiedzi Polski - Klasa 6 - Planeta Nowa - Geografia - Reforma 2017 Szkoła podstawowa klasy 4-8 - Zasoby - strona 1 - dlanauczyciela.pl Łatwo i szybko wyszukaj materiały do zajęć Klasa Klasa 6 Dział 5.. Uliczka w Pradze słynąca z kolorowych domów.. Dzięki zasobom wód termalnych posiada parki wodne oraz ośrodki z zabiegami pilęgnacji ciała.Czechy i Słowacja to kraje atrakcyjne turystycznie, o czym świadczy rosnąca liczba odwiedzających je turystów..

Atrakcje turystyczne Południowej Europy Połącz w pary.

wg Urbanowiczjulia.. Sąsiedzi Polski Temat 2.. N A Walory turystyczne Słowacji Walory turystyczne Czechv=Ph8EbMEiilQ Turystyczne atrakcje Czech i Słowacji.. Problemy polityczne, społeczne i gospodarcze Ukrainy.. Urbanizacja - 74%.. Turystyczne atrakcje Czech i Słowacji 2 Karta pracy do lekcji - Turystyczne atrakcje Czech i Słowacji 2 Ciekawostki o Czechach i Słowacji Mapy Czech i Słowacji .Przykłady atrakcji turystycznych Czech i Słowacji: Klasa : 6a Data: 21.04.2020r.. Przeważającą część Słowacji zajmują góry Karpaty (m.in.Tatry) Rozwija się głównie turystyka aktywna: wędrówki po góarch, zwiedzanie jaskiń oraz sporty zimowe (jak narciarstwo i snowboard).. O A 9 TProdukuje się tu samochody i części do nich.. Czechy w pigułce: stolica - Praga powierzchnia - 78,9 tys. km² ludność - 10,5 mln gęstość zaludnienia - 134os/km² język urzędowy - czeski rok powstania - 1993 (rozpad Czechosłowacji) 2.. Czego się nauczymy?. Słowacja w pigułce: stolica - BratysławaWażnym działem czeskiej gospodarki jest turystyka.. Klasa 6 Geografia.Turystyczne atrakcje Czech i Słowacji - 5.. Wielki łańcuch górski, który znajduje się między innymi na obszarze Słowacji, Polski i Rumunii..

Atrakcje turystyczne Europy Południowej Połącz w pary.

Zapisz w zeszycie temat lekcji: Turystyczne atrakcje Czech i Słowacji Ćwiczenia wprowadzające.. Słowacja to małe państwo w Europie Środkowej, mające powierzchnię 49 tys. km Indeks górny 2 2, co w przybliżeniu odpowiada wielkości dwóch dużych polskich województw.Jest ona naszym najmniejszym sąsiadem.. Znajdują się tam liczne zamki i pałace oraz pięknie zachowane starówki.. Będziesz potrafił rozpoznawać obiekty geograficzne na mapie Czech i Słowacji.Na tej lekcji dowiem się, jakie są podobieństwa i różnice występują między Litwą i Białorusią.. Położenie i podział Słowacji .. W Republice Czeskiej występuje jedna z najgęściejszych w Europie sieć linii kolejowych.. Słowacka miejscowość, w której znajduje się XV-wieczny drewniany kościół.. Po lekcji: Będziesz znał podstawowe informacje o południowych sąsiadach Polski.. Wiele szlaków turystycznych ułatwia poruszanie się pomiędzy poszczególnymi miejscowościami, a region przygotowany jest na przyjęcie przyjezdnych.Atrakcje turystyczne Czech i Słowacji | GEOGRAFIA Odkrywamy tajemnice ciała człowieka Poznajemy składniki pokarmu Jak przebiega trawienie i wchłanianie pokarmu ?. Turystyczne atrakcje Czech i Słowacji Materiały dla nauczyciela (4)1.. Strona główna Geografia - klasy szóste.. Zapisz temat i datę do zeszytu przedmiotowego.. Temat: TURYSTYCZNE ATRAKCJE CZECH I SŁOWACJI..

Atrakcje turystyczne Europy Południowej Rysunek z opisami.

W 12 Jest południowym sąsiadem Polski.. Jest ujemny, dlatego ludność Czech stopniowo zmniejsza się.. Który kraj opisano w poniższych zdaniach?. Temat: Turystyczne atrakcje Czech i Słowacji.. SŁOWACJA Beautiful Slovakia - 4K - Drone Shots Watch onTurystyczne atrakcje Czech i Słowacji Nasz temat Słowacja to głównie Słowacja Walory przyrodnicze Jest to kraj z przewagą gór ( łańcuch Karpaty) Niziny -południe kraju.. Materiał jest dostępny tylko dla nauczycieli, którzy mają uprawnienia do jego pobrania.Temat: Turystyczne atrakcje Czech i Słowacji .. Pobierz.. NaCoBeZu (cele lekcji) • charakteryzuje środowisko przyrodnicze Czech i Słowacji na podstawie mapy ogólnogeograficznej • wymienia podobieństwa i różnice między środowiskiem przyrodniczym Czech, a środowiskiem przyrodniczym Słowacji • wymienia walory przyrodnicze i kulturowe Czech i .Geografia - klasy szóste.. Gęstość zaludnienia: 129,3 osoby/km2.. Czechy są znane głównie ze względu na dziedzictwo kulturowe.. 10,2 mln mieszkańców (2005).Temat z dnia 01.06. dla klasy 6A i 6B Zapraszam na TEAMS (w razie problemów technicznych przejdziemy na zoom-a): klasę 6A zapraszam na godz. 8:50; klasę 6b - na godz. 11:50.. Dowiesz się także w jaki sposób te kraje próbują przyciągnąć większą ilość turystów.. W oparciu o film oraz treści podręcznika s. 140 - 144 proszę o wypełnienie kart pracy (kart proszę nie przysyłać).. oraz obszary górskie (Sudety, Rudawy, Szumawa).. Narząd wzrokuKlasa: 6: Cykl: Geografia: Część: Wszystkie .. Nowa EraLekcja Temat: Turystyczne atrakcje Czech i Słowacji Na lekcji: poznasz cechy położenia Czech i Słowacji, zapoznasz się z podstawowymi informacjami o południowych sąsiadach Polski, nauczysz się rozpoznawać obiekty geograficzne na mapie Czech i Słowacji, dowiesz się, jakie są największe walory turystyczne tych dwóch krajów.1.. Zamek.. koło Lewoczy.. Co będziemy robić?. Scenariusz lekcji 25.. Przyrost naturalny- 0,05%.. Przyjrzyj się mapom Czech i Słowacji (str. 138 i 139).Temat lekcji: Turystyczne atrakcje Czech i Słowacji .. Zróżnicowanie przyrodnicze i społeczno-gospodarcze Rosji.. Charakterystyka ogólna - karta pracy 1 CZECHY SŁOWACJA Położenie kraju Powierzchnia Liczba ludności Gęstość .wg Joanna36.. Relacje Polski z sąsiadami.. wg Katarzyna14.. Na dzisiejszej lekcji przyjrzymy się atrakcjom turystycznych Czech i Słowacji.. Panuje tu turystyka aktywna, ciągle rozbudowywana infrastruktura Czechy to głównie Walory kulturowe z elementami przyrodniczymi gór ( łancuch Sudety) Czechy Słowacja A terazMateriał pomocniczy do lekcji geografii z wykorzystaniem materiałów dydaktycznych wyd..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt