Na podstawie planu wydarzeń napisz opowiadanie ostrzeżenie szczurów

Pobierz

Ten zgodził się i doktor wraz z częścią zwierząt wybrał się w podróż.. - Ostrzeżenie i ucieczka szczurów., 4.. Niespodziewana klasówka.. Bardzo często rozwinięcie opowieści zawiera wiele wydarzeń i występuje w nim wiele postaci (lub przynajmniej kilka).. technika-zwierzęta Doktora Dolittle.. Koniec 2 1 blocked .plan wydarzeń.docx na koncie użytkownika wiktorb1x • folder Doktor Dolittle i jego zwierzęta • Data dodania: 11 mar 2013.. To zadanie musi być rozwiązane indywidualnie przez każdego ucznia.. czerwca 22, 2017.. Klienci stopniowo rezygnują z usług Dolittle'a.. Może wymagać: odniesienia się do indywidualnych doświadczeń.. - Wpłynięcie do zatoki na odpoczynek., 3. środa Wykonaj ćw.. Pisz starannie i poprawnie.. - Holowanie statku przez jaskółki., 2.. Wyspa była bardzo piękna i porośnięta drzewami oraz zielonymi krzewami.. Problemy finansowe głównego bohatera.. Znali go i szanowali wszyscy mieszkańcy miasteczka.. Bywa tak skomplikowane lub długie, że aby się nie pogubić w pisaniu, trzeba napisać plan wydarzeń.Na podstawie historyjki obrazkowej i tekstu lektury uporządkuj kolejne wydarzenia i zapisz je w zeszycie pod tematem: Plan wydarzeń opowiadania "Ostrzeżenie szczurów".. Doktorowi zaczyna brakować pieniędzy.4.. Niedawajcie tych niby 'zdjęć prac', bo to się nie otwiera ;).. Question from @MiadellaCross - Szkoła podstawowa - PolskiSkorzystaj z planu wydarzeń z ćw..

Pobierz: plan wydarzeń opowiadania ostrzeżenie szczurów.pdf.

pracy w grupie.. W ten sposób oznaczamy również zadania:Nov 24, 2020DLA CHĘTNYCH!. Główny bohater przygarnia zwierzęta.. Doktor Dolittle pracuje jako lekarz i cieszy się szacunkiem pacjentów.. Postanowił pożyczyc łódź od znajomego, któremu niegdyś wyleczył dziecko.. Ćwiczenie 2 s. 50.. Dzisiaj dowiemy się czym jest paln wydarzeń i do czego jest w ogóle potrzebny.. c) zakończenie.. matematyczne).. 2a - uzupełniamy plan wydarzeń, wykorzystując podane równoważniki zdań.. Siostra doktora , Sara, prowadziła mu gospodarstwo, a .Plan wydarzeń.. Question from @Djannat04 - Szkoła podstawowa - Polski.. b) Wzbogacenie o inne formy wypowiedzi, elementy opisu, charakterystyki.. a) wstęp.. Gdy statek wpłynął do zatoki w taki sposób, że nie .1.. Dom, w którym mieszkał, nie był duży, za to otoczony wielkim ogrodem.. Sukcesy doktora docierają do zwierząt na całym świecie.6.na podstawie planu wydarzeń(jest niżej)napisz opowiadanie o tytule "Ostrzeżenie szczurów".Pamiętaj o wstępie,rozwinięciu i zakończeniu.Hugh Lofting.. Przeczytaj wiersz Doroty Gellner "Tańczące pisanki" i zrób ćw.. Po dwóch godzinach ciężkiej pracy jaskółki zmęczyły się i zaproponowały odpoczynek na wyspie, do której właśnie się zbliżali.. matematyczna-Rozwiązywanie zadań tekstowych - jednostki wagi: kilogramy, dekagramy.Rozwiązać zadanie 1,2,3,4 s.40 ii zapisz je w zeszycie..

1. i napisz w zeszycie opowiadanie pt. "Ostrzeżenie szczurów".

Zwierzęta te były jego.. Koszalin - Spór o graniczną miedzę: ćw.. Pomysł, aby Dolittle leczył zwierzęta.. 2b - samodzielnie uzupełniamy plan .Doktor nie wiedział skąd wziąc pieniądze na bilet.. Z góry dziękuję.. Ostrzeżenie szczurów.. Ptaki pociągnęły statek, a piraci zostali daleko w oddali.. Ćwiczenia do lektury "Katarynka".. Plan wydarzeń.. Wyspa była bardzo piękna i porośnięta drzewami oraz zielonymi krzewami.. 1 -2 ze str. 80.Budowa opowiadania.. "Ostrzeżenie szczurów" Po dwóch godzinach ciężkiej pracy jaskółki zmęczyły się i zaproponowały odpoczynek na wyspie, do której właśnie się zbliżali.. Uwięzienie doktora i jego zwierząt przez murzyńskiego króla.Pobierz: plan wydarzeń opowiadania ostrzeżenie.. Po dwóch godzinach jaskółki bardzo się zmęczyły i zaproponowały odpoczynek na.. Doktor dolittle i jego zwierzęta.. b) rozwinięcie.. Każdy punkt zacznij od nowej linii.. Pacjenci rezygnują z usług doktora ze względu na jego zwierzęta.3.. Prześlij do oceny.. Doktor bardzo lubił zwierzęta, w jego domu mieszkały kaczka Dab-Dab, pies Jip, prosiątko Geb-Geb, papuga Polinezja i sowa Tu-Tu.. Na podstawie planu wydarzeń napisz w zeszycie opowiadanie pt."Przygoda doktora i jego zwierząt z .Napisz krótkie opowiadanie na podstawie planu wydarzeń: 1. pracy na lekcji..

Na podstawie napisanego planu wydarzeń napisz w zeszycie opowiadanie" Ostrzeżenie szczurów"( praca na 6).

Szczury poinformowały doktora, że statek przecieka i z tego powodu opuszczają go.Mar 17, 2021Ostrzeżenie szczurów.. Gdy statek wpłynął do zatoki w taki sposób, że nie widać go było z otwartego morza, doktor postanowił, że on i zwierzęta też wyjdą na ląd i poszukają świeżej wody i owoców.Apr 22, 2022Ptaki pociągnęły statek, a piraci zostali daleko w oddali.. Doktorowi zaczyna brakować pieniędzy.4.. Ostrzeżenie szczurów Po dwóch godzinach jaskółki bardzo się zmęczyły i zaproponowały odpoczynek na wyspie znajdującej się w pobliżu.. Najbardziej zależy mi na samym początku :)).. c) Występowanie dialogów.Na podstawie historyjki obrazkowej {podręcznik s.50 51 } oraz lektury dokończ pisanie planu wydarze opowiadania .Ostrzezenie szczurow.. Zakazana współpraca.. Ostrzeżenie nauczyciela.. a) Narracja w tym samym czasie w całym opowiadaniu.. Pamiętaj o wstępie, rozwinięciu i zakończeniu.. napisz opowiadanie z dialogiem jak spędziłam zeszłoroczne wakacje potrzebuje na jutroMay 19, 2022 Wpadka.. Dawno temu na krańcu małego angielskiego miasteczka Puddleby mieszkał doktor medycyny Jan Dolittle.. Schowano statek w krzakach i wyruszono na poszukiwanie jedzenia.. Pomoc Polinezji - papuga uczy człowieka mowy zwierząt.. Na pokład zabrał krokodyla, małpkę Czi- Czi, psa Jipa, papugę, kaczkę Dab- Dab, sowę Tu- Tu i prosię Geb- Geb.Ćwiczenie 3..

- Zejście na wyspę w poszukiwaniu ...Doktor dolittle ostrzeżenie szczurów.

Ostrzeżenie szczurów.Opowiadanie "ostrzeżenie szczurów".Zadanie indywidualne.. Doktor Dolittle i jego zwierzęta plan wydarzeń chomikuj Na stronie używamy cookies.Natychmiastowa odpowiedź na.. Zaczyna leczyć zwierzęta.5.. Niemiłe konsekwencje..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt