Szczegółowy plan wydarzeń historii wojny trojańskiej

Pobierz

P F Konia trojańskiego skonstruował Patroklos.. Kiedy jednak dowiedzieli się, że dziecko, które urodzi, przewyższy swojego ojca, zrezygnowali z ubiegania się o jej rękę.Przydatność 80% Historia wojny trojańskiej - plan ramowy.. Odys buduje konia trojańskiego.. Przedmiot: Język polski / Liceum: 2 rozwiązania: autor: zezulec 24.5.2010 (19:02) plan wydarzeń ''Świętoszek" Przedmiot: Język polski / Liceum: 1 rozwiązanie: autor: OLCIAA474 19.9.2010 (12:09) Napisz szczegółowy plan wydarzeń z wojny trojańskiej Jana Parandowskiego Przedmiot: Język polski / Liceum .Wojna trojańska - według Homera i antycznych historyków dziesięcioletnie oblężenie Troi przez Achajów.Mitycznym powodem konfliktu było porwanie Heleny, żony króla Sparty - Menelaosa, przez trojańskiego księcia Parysa, syna króla Priama.Menelaos odwołał się do pomocy swego brata Agamemnona, króla Argos i Myken oraz wszystkich książąt achajskich.. Trojanie hucznie świętują zwycięstwo.. Wesele Peleusa i Tetydy w pieczarze centaura Heirona.. Porwanie żony Menelaosa przez goszczącego na dworze lacedemońskim Parysa.. Plan wydarzeń.. Powrót Parysa na dwór trojański 5.. Ślub boginki morskiej Tetydy z księciem tesalskim Peleusem.. Pobyt na dworze króla Menelaosa 6.. Wyruszenie z Itaki Odyseusza: a) 10-cio letnia wojna trojańska b) Powrót do Itaki c) Walka z siłami natury d) Wydłubanie oka olbrzymowi 2..

Szczegółowy plan wydarzeń mitu o wojnie trojańskiej.

Przekazanie złotego jabłka Afrodycie przez Parysa.. Plan wydarzeń Wojny Trojańskiej według Mitologii J. Parandowskiego.. Wesele Peleusa i Tetydy.. Sąd Parysa - wręczenie jabłka Afrodycie 4.. Ślub boginki morskiej Tetydy z księciem tesalskim Peleusem.. Pojawienie się na weselu bogini niezgody Eris.. Stawienie się Achillesa w szeregi .Historia (132757) Inne (31373) Język Kaszubski (183) Język Polski (391029) Komiksy (42) .. Plan wydarzeń wojny trojańskiej; Plan ramowy Wojny trojańskiej.Historia wojny trojańskiej - plan wydarzeń, streszczenia lektur, opracowania zagadnień na lekcje języka polskiego i studia.. Został on opowiedziany w formie poetyckiej przez Homera w wielkim eposie pt. "Iliada" i stał się natchnieniem dla całej kultury śródziemnomorskiej.Plan wydarzeń.. Główne cechy okresu Młodej Polski.. Wesele Tetydy i Peleusa.. W Tetydzie, bogince morskiej z powodu jej urody kochali się bogowie, jednak przepowiednia mówiła, że urodzi syna potężniejszego od ojca, dlatego postanowiono wydać ją za śmiertelnika.. Zły Ajaks zarżnął stado owiec, a gdy dostrzegł co zrobił, popełnił samobójstwo.. - Pytania i odpowiedzi - Język polski.. Wieszczka Kasandra, którą wszyscy mają za obłąkaną, ostrzega przed wciąganiem tajemniczego konia stojącego przed bramami, za mury miejskie..

- Plan wydarzeń wojny trojańskiej: 1.

historią obyczajów i powtarzających się zarysów Szczegółowy plan wydarzeń mitu o wojnie trojańskiej.. Fizyka.Musze napisać plan szczegółowy mitu ,,Historia Wojny Trojańskiej,, Plan powinien mieć około 20 punktów (nie mniej niż 18).. Napisać plan wydarzeń Szczegółowy plan wydarzeń, William Szekspir - Makbet - streszczenie, opracowanieWojnę zwyciężyli Trojanie P F Tetyda, nie chcąc, by Achilles wziął udział w wojnie trojańskiej, ukryła go na dworze Likomedesa.. Aby zrozumieć wydarzenia opisane w Iliadzie - poemacie o dziejach wojny trojańskiej (Ilion to po grecku Troja) - należy cofnąć się w czasie znacznie wcześniej, do wesela księcia tesalskiego Peleusa i pięknej boginki Tetydy.. Powrót Parysa na dwór królewski.. pomóżcie!. Przybycie na wesele nieproszonej bogini Eris i rzucenie przez nią jabłka "dla najpiękniejszej".. Musze Z Polskiego Napisać Plan Wydarzeń Wojny Trojańskiej.. Ten Plan Musi być mało szczegółowy i tylko wypisać najważniejsze informacje.Mit o wojnie trojańskiej to opowieść o jednym z największych konfliktów starożytność.. Otrzymał ją Odyseusz.. Jednak Helena postanowiła pomóc Diomedesowi i Odyseuszowi.napisz plan wydarzeń z historii wojny trojańskiej Tu dodasz ZA DARMO zadanie!. Postanowienie o wojnie 8.. Wesele Tetydy i Peleusa.. 6.Mit o wojnie trojańskiej - streszczenie, plan wydarzeń ..

22.Historia wojny Trojańskiej.

Wojska greckie wycofują się spod Troi.. Długo zdobywał początkowo niechętną i nieuchwytną boginię tesalski książę, Peleus.Mit o wojnie trojańskiej - streszczenie, Mitologia - opracowanie.. - Pytania i odpowiedzi - Język polski .. Historia.. Uczta - wesele Peleusa i Tetydy.. Dotarcie na wyspę Eolia a) Dar od króla Eol b) Kolejny etap podróży powrotnej c) Ciekawość załogi na statku 3.Jacek Soplica.. Porwanie żony Menelaosa przez goszczącego na dworze lacedemońskim Parysa.. Wojny trojańskiej .. Zabranie konia trojańskiego jako nagrody za dzielną walkę.. - Plan wydarzeń wojny trojańskiej: 1.. Na wesele zaproszono wszystkich bogów poza Eris, boginią niezgody.Mitologia - Mit o wojnie trojańskiej Bogini morska Tetyda była tak piękna, że o jej względy rywalizowali Zeus oraz Posejdon.. Pojawienie się na weselu bogini niezgody Eris.. Z góry dziękuje za pomoc.Podobne: y,Irena Jurgielewiczowa,Irena Jurgielewiczowa Ten… Historia wojny Trojańskiej - plan wydarzeń.. Rozwiązania zadań.. Na podstawie filmu ''Troja'' i ''Iliady'' i ''Odyseji'' Homera .. Pytania i odpowiedzi.. Kłócą się o nie Hera, Atena i. Afrodyta.Mit o wojnie trojańskiej - opracowanie (interpretacja, bohaterowie, motywy) Mit o wojnie trojańskiej to jedna z najważniejszych bohaterskich opowieści Greków..

Wojny trojańskiej .

Wejdź i dodaj zadane wypracowanie, projekt, prezentację.. Tylko na zadanie.pl - bez żadnych opłat.Szczegółowy plan mitu o wojnie trojańskiej.. Porwanie Heleny 7.. Przybycie bogini Eris i wręczenie jabłka niezgody 3.. - rozwiązanie zadania.. Mit stanowi opowieść o wojnie, która wywołana była pośrednio przez próżne boginie.. Powrót Parysa na dwór królewski.. Kolejnym z wydarzeń była kłótnia o zbroję Achillesa.. Bogini niezgody Eris zjawia się bez zaproszenia.. Eris rzuca na salę, pomiędzy trzy boginie jabłko "dla najpiękniejszej".. Wesele Tetydy i Peleusa 2.. Zginął Parys, a jego żona poślubiła Deifoba.. Przedstawieni w micie ludzie to postaci niezwykle dzielne, ale i też niezwykle uparte.Historia wojny trojańskiej - streszczenie Autor: Karolina Marlęga Serwis chroniony prawem autorskim W morskiej bogince, Tetydzie, ze względu na jej urodę kochali się nawet bogowie.Szczegółowy plan wydarzeń historii wojny trojańskiej Plany sprawozdanie wojny trojańskiej Napisz szczegółowy plan wydarzeń z wojny trojańskiej Jana Parandowskiego Serwis Sciaga.pl nie odpowiada za treści umieszczanych tekstów, grafik oraz komentarzy pochodzących od użytkowników serwisu - zgłoś naruszenie --Historia wojny .Szczegółowy plan wydarzeń: 1.. Jesteś w: Mitologia Historia wojny trojańskiej - plan wydarzeń Autor: Karolina Marlęga Serwis chroniony prawem autorskim.. Starania Zeusa i Posejdona o rękę Tetydy; Przestroga Temidy; Wydanie Tetydy za księcia Peleusa; Uczta weselna z udziałem wszystkich bogów za wyjątkiem bogini niezgody Eris; Zjawienie się niepożądanego gościa (Eris) Złote jabłko dla najpiękniejszej; Kłótnia Hery, Ateny i Afrodyty o jabłkoTest Wojna trojańska, Wojna trojańska podręcznika Lektury dla Klasa I. Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.Historia wojny trojańskiej - streszczenie.. Jabłko z napisem "Dla najpiękniejszej" rzucone .1..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt